Víťazom výberového konania na funkciu nového riaditeľa mestskej akciovej spoločnosti Kultúrny dom Andreja Hlinku (KDAH) je MgA. Radek Zdráhal. Do funkcie ho vymenuje primátor mesta Ľubomír Kubáň. „Ešte pred nástupom do úradu primátora Mesta Ružomberok som deklaroval, že do funkcií na mestskom úrade či v mestských spoločnostiach budeme presadzovať odborníkov. Ľudí, ktorí rozumejú problematike a vedia veci posunúť vpred. Som veľmi rád, že tento prístup má prvé výsledky. Novému pánu riaditeľovi Radkovi Zdráhalovi želám veľa pracovných úspechov a teším sa na spoluprácu. Doterajšiemu pánu riaditeľovi kultúrneho domu Jánovi Pavlíkovi ďakujem za dlhoročnú prácu pre mesto a kultúru v ňom a želám mu v osobnom živote len to najlepšie,” podotkol primátor.

Nového riaditeľa KDAH vyberala spomedzi štyroch uchádzačov osemčlenná komisia tvorená z členov predstavenstva KDAH, odborníkov a zástupcov mesta 19. mája počas ústnych pohovorov. Okrem iných dokumentov boli kandidáti na riaditeľa povinní pripraviť projekt so zameraním na víziu smerovania KDAH, rozvoja a skvalitnenia kultúrnej ponuky a služieb s dôrazom na efektívnu hospodárnosť a finančnú udržateľnosť kultúrneho domu na najbližšie štyri roky.

Radek Zdráhal (1975) je absolventom Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. V minulosti pôsobil ako choreograf či muzikálový herec. Pracovné skúsenosti má na mnohých vrcholových pozíciách v obchode či managemente, od roku 2014 pôsobil ako riaditeľ v súkromných spoločnostiach. Od roku 2000 prevádzkoval agentúru, ktorá sa venovala umeleckým projektom. V roku 2006 spoluzaložil Slovácku ZUŠ v Uherskom Hradišti, kde zároveň vykonával funkciu riaditeľa. V rokoch 2010 až 2011 bol riaditeľom Českej filharmónie, v rokoch 2010 až 2012 pracoval vo funkcii námestníka ministra kultúry na Ministerstve kultúry Českej republiky, kde mal v kompetencii odbor umenia, literatúry a knižníc. Informoval Mgr. Vladimír Miškovčík, PhD., hovorca primátora mesta Ružomberok

(red)

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *