Tragická dopravná nehoda sa stala 13.novembra 2023 v popoludňajších hodinách na ceste prvej triedy č. 18 pred Černovou, Ružomberok . Vodič motorového vozidla zn. Nissan X- Trail z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s nákladným motorovým vozidlom. Pri dopravnej nehode 64 ročný vodič osobného motorového vozidla utrpel zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahol. 60 ročná spolujazdkyňa bola prevezená do nemocnice.

„Posádka leteckých záchranárov si po pristátí v blízkosti nehody prevzala do svojej starostlivosti jeho spolujazdkyňu, ktorá sa v tom času nachádzala v starostlivosti pozemných záchranárov. Nárazom utrpela vážne poranenia viacerých častí tela s poruchou vedomia. Záchranári jej na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie, zabezpečili základné životné funkcie a po preložení na palubu bola s tzv. polytraumou v umelom spánku letecky prevezená do ÚVN v Ružomberk,“ informovala Air – Transport Europe, letecká záchranná služba.

49 ročný vodič nákladného motorového vozidla bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Cesta bola na nevyhnutne potrebný čas uzavretá.

Ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Aktuálne informácie zo Žilinského kraja nájdete na Facebooku „Polícia SR – Žilinský kraj“, alebo priamo na adrese www.facebook.com/KRPZZA.

Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku www.facebook.com/policiaslovakia.

kpt. Mgr. Zuzana Šefčíková
hovorkyňa

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *